.

 

Trigger Points Therapy i zintegrowane techniki nerwowo-mięśniowe

O Szkoleniu

  • Przedstawienie teorii terapii mięśniowo-powięziowych punktów spustowych
  • Omówienie wskazań i przeciwskazań do terapii
  • Przedstawienie terapii punktów spustowych w różnym ujęciu terapeutycznym
  • Nauczenie uczestników nowych, praktycznych technik terapeutycznych

  Jeśli jesteś zainteresowany wzięciem udziału w szkoleniu wyślij formularz zgłoszeniowy lub skontaktuj się z nami 882 052 313, fizjo@crse.org.pl

  KOSZT UCZESTNICTWA: 900 zł brutto/osoba
  UWAGI ORGANIZACYJNE: Na zajęcia należy zabrać ze sobą strój sportowy oraz obuwie zmienne jak i również dobry humor

  • Terapia sucho-igłowa - Patryk Wiśniewski Patryk Wiśniewski - Doktor osteopatii tytuł naukowy uzyskany na National University of Medical Sciences w Madrycie. Fizjoterapeuta, Absolwent Wyższej Szkoły Rehabilitacji oraz Australasian College of Natural Therapies, ze specjalizacją w masażu głębokim tkanek miękkich. Pasjonat orientalnych technik masażu, uczestnik wielu kursów w Polsce i za granicą, trener personalny. Doświadczenie zdobywał m.in. w pracy w Australii z pierwszoligową drużyną Rugby - "Swans", w klinice masażu leczniczego, prowadząc własny gabinet, pracując przy słynnym półmaratonie w Sydney, czy praktykując masaż tajski w czasie pobytu w Tajlandii. Prowadził szkolenia w ramach projektu "Innowacyjne techniki masażu Spa & Wellness" w Łodzi , Warszawie, Katowicach i Białymstoku. Pracował między innymi w ośrodku rehabilitacyjnym w Polanicy Zdrój. Obecnie prowadzi własny gabinet, jest wykładowcą w Wyższej Szkole Rehabilitacji w Warszawie.
  • Terapia sucho-igłowa - Jakub Modliszewski Jakub Modliszewski - Doktor osteopatii tytuł naukowy uzyskany na National University of Medical Sciences w Madrycie. Fizjoterapeuta, Absolwent Uniwersytetu Rzeszowskiego na kierunku fizjoterapia. Doświadczenie zawodowe zdobywał w trakcie pracy w kraju oraz w Arabii Saudyjskiej. Pasjonat igłoterapii suchej i akupunktury. Fizjoterapeuta Reprezentacji Polski w Futsal U-18, U-19, U-21. Współpracuje z klubami piłki nożnej, piłki siatkowej, ręcznej oraz sekcją lekkoatletyki i sztuk walki. Uczestnik licznych szkoleń i kursów podyplomowych z zakresu fizjoterapii ortopedycznej, chiropraktyki i osteopatii. Obecnie w trakcie studiów osteopatii na National University of Medical Sciences w Madrycie. Prowadzi, asystuje oraz organizuje szkolenia w obszarze rehabilitacji ( kursy masażu głębokiego tkanek miękkich, trigger points therapy, igłoterapia sucha, terapia manualna). Prowadzi prywatny gabiet w Szpitalu Specjalisycznym Pro-familia i w Kolbuszowej.
 • Szkolenie przeznaczone jest dla:

  • Fizjoterapeutów oraz masażystów
 • Planowane efekty i korzyści dla uczestników:

  • Nabycie umiejętności umożliwiających efektywniejszą pracę w porównaniu z klasycznymi metodami pracy z pacjentem
  • Nabycie umiejętności pracy ergonomicznej oszczędzającej ciało terapeuty
  • Poznanie technik niewymagających dużej siły
  • Nabycie umiejętności pracy coraz popularniejszą metodą terapeutyczną wymaganą przez wielu pracodawców

Program szkolenia

I Dzień
 • Wprowadzenie do terapii mięśniowo-powięziowych punktów spustowych - definicja.
 • Rodzaje punktów spustowych. Schemat powstawania punktu spustowego.
 • Mechanizmy wewnątrz punktu spustowego. Symptomy pochodzące z punktów spustowych. Fałszywe objawy imitujące punkty spustowe. Środki ostrożności.
 • Praca na poszczególnych mięśniach: miednica i kończyna dolna
II Dzień
 • Praca na poszczególnych mięśniach: kręgosłup lędźwiowy, piersiowy i kończyna górna struktury łącznotkankowe i punkty mięśniowo-powięziowe
 • Praca na poszczególnych mięśniach: kręgosłup szyjny, mięśnie czaszki
 • Podsumowanie i dyskusja

Jesteś zainteresowany? Zapisz się na szkolenie! Kontakt

Klienci o Nas

dotacje unijne
Anna Rąkoska - fizjoterapeutka, NZOZ „Justynka” w Kolbuszowej "Jestem bardzo zadowolona ze szkolenia, zarówno pod względem przedstawienia wiedzy jak i ze strony organizacji kursu. Wykładowca w pełni profesjonalnie przedstawił swoją ogromną wiedzę z tego zakresu. Materiały szkoleniowe w sposób jasny pomagają w omawianych zagadnieniach. Zdecydowanie będę polecać innym osobom kursy organizowane przez CRSE."
dotacje unijne
Anna Rojek - fizjoterapeutka, Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej MEDEA s.c. w Łańcucie. "Szkolenie oceniam bardzo wysoko, zarówno przygotowanie merytoryczne prowadzącego, sposób przekazywania wiedzy i kontakt z uczestnikami jak i przygotowanie od strony technicznej (miejsce, materiały szkoleniowe). Kurs daje konkretną wiedzę i umiejętności praktyczne, pozwala poszerzyć wiedzę na temat konkretnych jednostek chorobowych."
dotacje unijne
Aleksandra Kiper - fizjoterapeutka, Rehabilitacja Środowiskowa KUBA w Cząstkowicach. "Szkolenie podniosło mój warsztat kliniczny. Poszerzyło umiejętności diagnozowania pacjentów i dokładnie celowanej pracy/terapii. Prowadzący w sposób przejrzysty przekazywał wiedzę. W czasie całego kursu panowała bardzo miła atmosfera, co dodatkowo sprawiło, że łatwiej przyswajaliśmy niekiedy trudny materiał."